Hosting Site Hızını
Etkiler Mi?

hosting site hızı etkisi

18 Aralık 2019

Paylaşılan Ve Adanmış Barındırma, Barındırma Site Hızını Nasıl Etkiler, HTTP ve HTTPS Arasındaki Farkları Öğrenin.

Dikkat süreleri kısa ve internet büyük bir yer. Genel bir kural olarak, daha hızlı web sitesi hızı, son kullanıcılara, artan dönüşümlere ve geri gelen ziyaretçilere eşittir. Bir web sitesi bir tuğla ve harç işi değildir. Ziyaretçiler, sitenize girip, aradıklarını görmezden geldikten sonra hemen dönecekleri için koyun değiller. Potansiyel müşterileriniz arabalarına geri dönmeye ve şehirdeki rakiplerinize geçmeye zorlanmıyor. Mağazanızın kapısı yavaşsa ve ışıklar yanmıyorsa, muhtemelen çıkıyor ve başka yerlere gidiyorlar.

Barındırma sitenizin site hızını nasıl etkilediğine karar vermeden önce, Web sitesi optimize etme konusundaki yazımızı okuduğunuzdan emin olun . Her zaman önce uygulama seviyesinde hız sorunlarını tespit etmenizi öneririz.

Paylaşılan vs Dedicated vs BulutKurumsal hosting için arama yaparken , en sık rastlanan üç terim vardır: paylaşımlı barındırma, özel hosting ve bulut barındırma. Her birinin, geniş kapsamlı olarak, barındırma ayarlarınızın sitenizin performansını nasıl etkileyebileceğini belirlemek için nasıl çalıştığını bilmek önemlidir.

  • Paylaşımlı barındırma , genellikle web sitelerini barındırmak için ekonomik bir çözümdür, çünkü birçok sitenin tek bir sunucunun kaynaklarını kullanmasına izin verir. Oldukça iyi geliyor, ve birçok girişim, yeni site ve az trafikli siteler için iyi bir başlangıç ​​noktası. Paylaşılan barındırma ile ilgili büyük sorun, kaynakların eşit olarak bölünmemesidir. Eğer sunucuyu turta olarak düşünürseniz, tatlıların 1 / 8'i için ödeme yapıyor olabilirsiniz, ancak sunucudaki başka bir site trafiğe kapılırsa, ziyaretçiler pastanın yüzde 99'unu yiyebilirler. Bu, genellikle daha yavaş ilk yükleme süresi ve yavaş performansta kendini gösteren, siteniz için daha az kaynak anlamına gelir. Ucuz barındırma var, büyük olasılıkla hosting paylaşımlı.
  • Özel barındırma , kendi pasta veya birden fazla turta sahip olma eşdeğeridir (birden fazla turta sahip olamayacağınızı söylemek için burada değiliz). Maliyet, paylaşılan barındırmadan daha yüksek olsa da, kendi tahsisli sunucunuzun kontrolüne sahip olmanız, kaynakların yalnızca sitenizi ziyaretçilere sunmak için kullanılacağını ve diğer sitelerin trafiğinden etkilenmeyeceğinizi garanti eder. Ayrıca, barındırma ayarlarınızın özellikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak ve siteniz için barındırma ortamını optimize edebileceksiniz.
  • Bulut barındırma , sitenizi ziyaretçilere sunmak için birlikte çalışan sunuculardan oluşan bir ağdan yararlanır. Bir sürü farklı turtadan servis edilebilen, garantili miktarda turta sahip olmak gibi bir şey. Düzgün yapılandırılmış bulut barındırma güvenli, hızlı, güvenilir, ölçeklenebilir ve paylaşılan bir barındırma ortamının olabileceği şekilde diğer siteler tarafından etkilenmez. Atanan bir sunucuya benzer şekilde, barındırma kurulumunuzda bulut üzerinde kontrol sahibi olursunuz ve siteniz için bulut barındırma ortamını optimize edebilirsiniz.

HTTP vs HTTPS: Avantajlar nelerdir?Ay'a bir gümüş mermi atabilirsin, orada bir sürat teknesine binebilirsin, ama kayığın oksijeni var. Bu yeni oluşturduğum eski bir atasözü ve bunun amacının daha hızlı olduğunu düşünüyorum. Eğer sadece hız hakkında konuşuyorsak, her şey eşit olmakla birlikte, HTTP'nin HTTPS'den biraz daha hızlı olduğunu göreceksiniz.

Ancak, web sitesi hızı, web sitenizin başarısının tek ölçüsü olarak tek başına değil. Google, HTTPS için küçük bir sıralama saptadığını doğruladı ve güvenli bir bağlantı, özellikle alışveriş yapıyorsa veya sizinle bilgi paylaşıyorsa, kullanıcılar için rahatlık sağlar. Tüm müşterilerimiz için HTTPS'yi öneririz.

Yerel Olarak Ev Sahipliği Yapın, CDN'ler ile Global Olarak Hizmet EdinSitenizi global bir kitleye sunuyorsanız, bir İçerik Yayınlama Ağı (CDN) kullanmanın avantajlarına bakmalısınız. Dünya çapındaki ağ ile dünyaya çok bağlı olduğumuz için (kutsal inek, neden böyle diyorlar!), Coğrafyanın hala bilgi aktarmamızın ne kadar sürdüğünün bir parçası olduğunu unutmak kolaydır. Siteniz Virginia'da barındırılıyorsa, Avustralya'ya Washington'a göre daha yavaş bir yükleme süresi yaşanacak ve bu bilginin antipodal konumuna ilerlemesi için gereken süreye dayanacaktır. Bu, ziyaretçileriniz için site hızını aşağıdan düşürmeyi denememeniz gerektiği anlamına gelmez ve en etkili çözümlerden biri de bir CDN'dir.

Cloudfront'ı kullanıyor ve öneriyoruz, ancak tüm CDN'lerin ilkeleri aynıdır - ziyaretçileriniz ve sunucularınız arasındaki mesafeyi kısaltın. Gezegenin her yerinde birden fazla sunucu için ödeme yapmak yerine, CDN'niz sitenizin önbelleğe alınmış sürümlerini, sunduğunuz coğrafi bölgelerdeki site hızınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için dünyanın her yerinden birden çok, önceden tanımlanmış konumlarda depolar. Cloudfront gibi CDN'ler, daha eşzamanlı bağlantılara izin vermek ve HTTP1'den daha hızlı hızlar sağlamak için de HTTP2'yi kullanır.

Peki Şimdi Ne Yapacağım?Sitenizin her öğesi, kullanıcı deneyimini şekillendirmek için birlikte çalışıyor ve her bir parça sitenizin ne kadar hızlı yükleneceğine göre bir rol oynuyor. Sitelerinizin geçerli performansını değerlendirmenize yardımcı olacak bir dizi ücretsiz araç kullanabilirsiniz. Anlaması kolay temel hız ve performans skorları elde etmek için Google PageSpeed ​​Insights ve Pingdom’a göz atmanızı öneririz . Performansınız düşükse veya site hızınızı artırmaya yardımcı olmak istiyorsanız, bize bir e-posta gönderin. Sitenizi ve barındırma gereksinimlerinizi değerlendirmenize yardımcı olacağız.

İlgili Makaleler

  • Bize Projenizden Bahsedin

  • Ekibimiz Fiyat Teklifinizi Hazırlasın

  • Kaliteli Hizmet Sahibi Olun

WhatsApp Hattı